Na początku drugiego tygodnia XXI Dni Papieskich mieliśmy przyjemność gościć w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej młodych artystów z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich, którzy jak co roku prezentowali swoje talenty w czasie Przeglądu Pieśni Religijnej i Przeglądu Poezji Religijnej Recytowanej. Mimo iż w tym roku nieco mniej osób wzięło udział w zmaganiach na scenie, sala widowiskowa CKSiT przez dwa dni rozbrzmiewała muzyką, pięknym śpiewem i recytacją. Przyznanych zostało wiele nagród i wyróżnień, a każdy uczestnik przeglądów otrzymał pamiątkowy dyplom. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży za obecność i wspaniałe występy, a ich opiekunom i rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach. Liczymy na to, że w przyszłym roku znów się spotkamy, być może w nieco większym gronie.

Wszystkich laureatów zapraszamy w niedzielę na godzinę 15.00 do WSD oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej na uroczystą galę, na której zostaną wręczone nagrody.

Szczegółowe wyniki konkursów w czytaj więcej:

 

WYNIKI PRZEGLĄDU PIEŚNI RELIGIJNEJ

 

Dzieci przedszkolne i zerówki- soliści i duety

I miejsce

Krzysztof Czarniak, Niepubliczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Kalwarii zebrzydowskiej,

opiekun- s. Maksymiliana Jasiewicz

II miejsce

Alicja Kosek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baczynie, opiekun- p. Bernadetta Żołnierek

III miejsce

Lena Przejczowska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Spytkowicach, opiekun- p. Magdalena Kubiela

Wyróżnienie

Weronika Gibas, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baczynie, opiekun- p. Bernadetta Żołnierek

 

Dzieci przedszkolne i zerówki- zespoły

I miejsce

Zespół ,,Jezusowe Promyczki”, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baczynie, opiekun- p. Krystyna Krupa

II miejsce

Zespół ,,Biedronki i Delfinki”, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczy, opiekun- p. Beata Jeż

III miejsce

Dzieci z Przedszkola SPSK w Stanisławiu Górnym, opiekun- p. Angelina Sarapata

 

Uczniowie klas I-III soliści i duety

I miejsce

DUET: Maria Łada i Sefano Medici, PSP SPSK W Ponikwi, opiekun- p. Jolanta Kawnik

II miejsce

DUET: Milena Moskała i Gabriela Rojek, Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, opiekun- p. Jolanta Studnicka

III miejsce

Łucja Bacia, PSP SPSK w Stanisławiu Górnym, opiekun- p. Ewa Hutniczak

Wyróżnienie:

Magdalena Mędrek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczy, opiekun- p. Bernadetta Żołnierek

Oliwia Głowacz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baczynie, opiekun- p. Bernadetta Żołnierek

Uczniowie klas I-III zespoły

I miejsce

Zespół ,,Słowiki” z klasy I a, Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, opiekun- p. Renata Biela

II miejsce,

Zespół ,,Totus Tuus” , Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, opiekun- p. Jolanta Studnicka

III miejsce

Zespół ,,Boże zuchy”, PSP SPSK w Stanisławiu Górnym, opiekun- p. Ewa Hutniczak

Uczniowie klas IV-VI- soliści i duety

II miejsce

Nadia Wójtowicz, Zespół Szkół nr 6 w Leńczach, opiekun- p. Anna Woźny

 

Uczniowie klas IV-VI- zespoły

I miejsce

Zespół ,,Sempre”, Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, opiekun- p. Bogdan Oczkowski

Wyróżnienie:

Zespół ,,Małe Wiolinki”, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczy, opiekun- p. Bernadetta Żołnierek

 

Uczniowie klas VII i gimnazjum- soliści i duety

I miejsce

Paulina Chorąży- Szkoła Podstawowa w Skawinkach, opiekun- Patryk Chorąży

II miejsce

DUET: Nadia Wójtowicz i Emilia Surówka, Zespół Szkół nr 6 w Leńczach, opiekun- p. Anna Woźny

III miejsce

Julia Kosek, PSP SPSK w Stanisławiu Górnym, opiekun- p. Ewa Hutniczak

Wyróżnienie:

Oliwia Krzysiek, PSP SPSK w Stanisławiu Górnym, opiekun- p. Ewa Hutniczak

DUET: Wiktoria Czechowicz i Faustyna Drzyżdżyk, Szkoła Podstawowa w Świnnej Porębie, opiekun- p. Renata Sopicka

 

Uczniowie klas VII i gimnazjum- zespoły

I miejsce

Zespół ,,Exodus”, PSP SPSK W Ponikwi, opiekun- p. Jolanta Kawnik

II miejsce

Zespół ,,ANTYT”, Szkoła Podstawowa w Świnnej Porębie, opiekun- p. Renata Sopicka

III miejsce

Zespół ,,Takie nie inne”, PSP SPSK w Stanisławiu Górnym, opiekun- p. Ewa Hutniczak

Wyróżnienie:

Zespół ,,Wiolino”, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczy, opiekun- p. Bernadetta Żołnierek

 

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych- zespoły

Wyróżnienie:

Zespół ,,Tęcza”, ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej, opiekun- s. Leonika Dorota Dąbek

 

 


WYNIKI PRZEGLĄDU POEZJI RELIGIJNEJ RECYTOWANEJ

 

Kategoria: Dzieci szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych

III miejsce- Zuzanna Sarapata, SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej, opiekun- p. Jolanta Serwin

 

Kategoria: Młodzież szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych

II miejsce

Katarzyna Reciak, SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej, opiekun- p. Jolanta Serwin

III miejsce

Wioleta Wiechowska, SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej, opiekun- p. Jolanta Serwin

Gabriela Bochenek, SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej, opiekun- p. Jolanta Serwin

Wyróżnienie:

Jan Malina, SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej, opiekun- p. Karina Bik

Kategoria: Dzieci przedszkolne i zerówki

I miejsce

Hanna Figa, Szkoła Podstawowa nr 2 w Spytkowicach, opiekun- p. Magdalena Kubiela

II miejsce

Lena Mamcarczyk, ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej,

opiekun- p. Halina Hejmej

Kaja Bochenek, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach,

opiekun- p. Irena Paleczny

III miejsce

Martyna Hojka, Przedszkole SPSK w Stanisławiu Górnym, opiekun- p. Ilona Korzeniowska

Emilia Suska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Spytkowicach, opiekun- p. Magdalena Kubiela

Wiktoria Marek, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach,

opiekun- p. Izabella Bucka

Wyróżnienie:

Michał Szwaj, Przedszkole SPSK w Stanisławiu Górnym, opiekun- p. Ilona Korzeniowska

Lena Kluka, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach,

opiekun- p. Katarzyna Grabowska

Emilia Kosobucka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Spytkowicach, opiekun- p. Justyna Sarad

 

 

Kategoria: dzieci klas I- III

I miejsce

Oliwia Piórkowska, PSP SPSK w Stanisławiu Górnym, opiekun- p. Ewa Hutniczak

II miejsce

Milena Moskała, ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej,

opiekun- p. Jolanta Studnicka

Lena Hobot, ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej,

opiekun- p. Katarzyna Daniel

III miejsce

Lena Bochenek, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach,

opiekun- p. Urszula Zajda

Wiktoria Wyka, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach,

opiekun- p. Urszula Zajda

Zuzanna Łuczak, ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej,

opiekun- p. Beata Moskała

Wyróżnienie:

Daniel Michalski, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach,

opiekun- p. Urszula Zajda

Magdalena Kardaś, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczy, opiekun- p. Joanna Kardaś- Rusin

Dorota Rychlik, PSP SPSK w Stanisławiu Górnym, opiekun- p. Emilia Byrska

Kategoria: Uczniowie klas IV-VI

I miejsce

Kamila Kos, Zespół Szkół nr 6 w Leńczach, opiekun- p. Bożena Zborowska

II miejsce

Zuzanna Łukasiak, ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej,

opiekun- p. Marzena Żeglińska

Krystian Kuzianik, Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym,

opiekun- p. Lucyna Kiznar

III miejsce

Wanessa Ochman, ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej,

opiekun- p. Marzena Żeglińska

Wyróżnienie:

Michała Moskała, ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej,

opiekun- p. Beata Moskała

Emilia Mazuga, ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej,

opiekun- p. Marzena Żeglińska

Zofia Jaroch, Szkoła Podstawowa w Świnnej Porębie, opiekun- p. Renata Sopicka

Kategoria: Uczniowie klas VII SP i gimnazjum

I miejsce

Anastazja Szczygieł, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczy, opiekun- p. Renata Grygiel

Faustyna Drzyżdżyk, Szkoła Podstawowa w Świnnej Porębie, opiekun- p. Renata Sopicka

II miejsce

Julia Maślanka, PSP SPSK w Stanisławiu Górnym, opiekun- p. Emilia Byrska

Patryk Bryndza, Szkoła Podstawowa w Świnnej Porębie, opiekun- p. Renata Sopicka

III miejsce

Krystian Luliński, Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym,

opiekun- p. Urszula Zajączkowska- Wąsik

Julita Bednarska, Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym,

opiekun- p. Lucyna Kiznar

Wyróżnienie:

Julia Kosek, PSP SPSK w Stanisławiu Górnym, opiekun- p. Emilia Byrska

Kornelia Pilch, ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej,

opiekun- p. Magdalena Turaj

Natalia Tyrpa, ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej,

opiekun- p. Marzena Żeglińska

Kategoria: Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

III miejsce

Paulina Hojny, ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej, opiekun s. Leonika/Dorota Dąbek

Wyróżnienie:

Izabela Temple, ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej, opiekun s. Leonika/Dorota Dąbek